Mozaiki

fot. www.michal.wiara.org.pl

Dziś w naszym magazynie czas na Kościół w kulturze. Ks. Marek Spyra i jego gość specjalny ks Bartosz Wronikowski. Kapłan z archidiecezji krakowskiej, uczestnik wspólnoty Centro Aletti artysta tworzący kamienne mozaiki w świątyniach. Jedna z jego mozaikowych realizacji została właśnie zakończona w Katowicach Brynowie w kościele świętego Michała Archanioła.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl