Badia: jesteśmy lepszą drużyną niż trzy lata temu

- Jeśli mam porównać tamtego Piasta z tym obecnym, to widać dużą różnicę. Teraz mamy lepszy zespół, lepszych zawodników i jesteśmy lepiej przygotowani - powiedział Gerard Badia na konferencji prasowej przed meczem 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Już w środę Piast Gliwice rozegra pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie. Rywalem gliwickiego zespołu będzie piętnastokrotny mistrz Białorusi. - Czujemy duże emocje i nie możemy się doczekać środowego meczu. Każdy zawodnik chce grać takie spotkania. Ciężko trenowaliśmy, jesteśmy przygotowani i z niecierpliwością wyczekujemy starcia z BATE - stwierdził kapitan Niebiesko-Czerwonych.

Hiszpański skrzydłowy ma już za sobą grę w eliminacjach europejskich pucharów. Trzy lata temu wystąpił w jednym ze spotkań ze szwedzkim IFK Goteborg. 29-latek zdecydowanie zaznaczył, że obecna kadra Niebiesko-Czerwonych jest mocniejsza. - Te drużyny się różnią... Jeśli mam porównać tamtego Piasta z tym obecnym, to widać dużą różnicę. Teraz mamy lepszy zespół, lepszych zawodników i jesteśmy lepiej przygotowani. Jako klub również mocno się rozwinęliśmu - zakończył Gerard Badia.

/mat.prasowe/mm/