Piast gra z BATE. Fakty o rywalu mistrzów Polski.

fot. piast-gliwice.eu

W środowym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Piast Gliwice zmierzą się z BATE Borysów. Pierwsze spotkanie odbędzie na boisku rywala. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Przedstawiamy kilka informacji o najbliższym rywalu podopiecznych Waldemara Fornalika.

Forma: Po rozegraniu czternastu ligowych zespół BATE zajmuje pozycję wicelidera ligi białoruskiej. Na Białorusi rozgrywki odbywają się systemem wiosna jesień, dlatego też zespół z Borysowa znajduje się w środku ligowych zmagań. Drużyna BATE zdobyła do tej pory 34 punkty, a na swoim koncie zapisali 11 zwycięstw, jeden remis i tylko dwie porażki. W poprzedniej kolejce najbliższy rywal Piasta pokonał na wyjeździe drużynę Dynama Mińsk 2-1.

Trener: Aleksey Baga jest szkoleniowcem BATE od sierpnia 2018 roku. Zespół z Borysowa jest pierwszym jego klubem, który prowadzi na stanowisku trenera. Wcześniej 38-latek pełnił funkcję asystenta trenera tej drużyny.

Skład: W ostatnim spotkaniu 15-krotny mistrz Białorusi grał na wyjeździe z Dynama Mińsk. Podopieczni Alekseya Bagi wygrali 2-1. Szkoleniowiec ustawił swój zespół w systemie 1-4-4-2. Pozycję bramkarza w spotkaniu 14. kolejki zajął doświadczony Anton Chichkan. Przed golkiperem zagrała czwórka obrońców, którą tworzyli Egor Filipenko, Aleksandar Filipović, Aleksey Rios oraz Zakhar Volkov. Miejsca w środku pola zajęli Evgeni Berezkin, Stanislav Dragun, Igor Stasevich oraz Evgeni Yablonski. Najbardziej ofensywnymi zawodnikami BATE byli Bojan Dubajić, a także Hervaine Moukam. Na boisku pojawili się również Dmitri Baga, Nemanja Milić oraz Maksym Skavysh, który w obecnych rozgrywach zdobył dla BATE najwięcej bramek (5). Tyle samo na swoim koncie zanotowali Igor Stasevich i Stanislav Dragun.

Pod ostrzałem: Igor Stasevich: Urodzony w Borysowie piłkarz broni barw BATE od 19 stycznia 2015 roku. To jeden z bardziej doświadczonych zawodników tej drużyny. Stasevich dzierży opaskę kapitana i jest najdrożej wycenianym piłkarzem mistrza Białorusi. Indywidualnie dwukrotnie zdobywał tytuły Zawodnika Roku oraz również dwa razy odbierał wyróżnienia dla Piłkarza Roku ligi białoruskiej (Lata 2015 i 2018). Jak już wspomnieliśmy prawy pomocnik jest jednym z trzech piłkarzy otwierających listę najskuteczniejszych strzelców drużyny. Wystąpił we wszystkich czternastu spotkaniach, gdzie pięciokrotnie zdążył wpisać się na listę strzelców oraz zanotował sześć asyst. Wcześniej reprezentował takie kluby jak: Wołga Niżny Nowogród oraz białoruskie Gomel, Dynamo Mińsk. Jest także 47-krotnym reprezentacji Białorusi, w której zdobył pięć bramek.

/mat.prasowe/