Jaworzno. Odlotowe lato z Radiem Katowice!

W ramach akcji „Odkrywamy województwo śląskie” realizowanej z Urzędem Marszałkowskim Radio Katowice w sobotę prezentuje Jaworzno. Odlotowe Lato i plenerowe studio w centrum miasta.

Mobilne miasteczko rowerowe o powierzchni 320 metrów kwadratowych - to jedna z atrakcji, na jakie można dzisiaj liczyć w Jaworznie. Miasto jest kolejnym, które odwiedzamy w ramach trasy Odlotowe lato z Radiem Katowice”. Dla najmłodszych - na jaworznickich plantach - będą czekać policjanci przeszkalający z zakresu ruchu drogowego. Zaplanowano także animacje.

Starszych zapraszamy do naszego studia plenerowego. Relacje z jaworznickich plant przez cały dzień na antenie Radia Katowice.

Na miejscu są, jak zawsze, nasi reporterzy, w tym także Anetta Chlebica, która znalazła interesujących rozmówców i przeniosła się nieco w czasie... jak zmieniło się Jaworzno?Anetta Chlebica zaprasza nas, wraz z gospodarzami, na wycieczkę do Parku Gródek. Jak zamienić niekorzystną sytuację w przepiękne miejsce? Odpowiedź na to pytanie w poniższym materiale.

W Jaworznie, skąd dziś nadajemy Odlotowe Lato z Radiem Katowice, nie mogło oczywiście zabraknąć Cezarego Orzecha. Niektórzy twierdzą, że praca dziennikarza nie jest pracą łatwą, ale, jak widzimy na poniższym materiale, nie jest to zawsze twierdzenie prawdziwe. Podsumujmy - piękna sobota, dużo słońca i ciepła. O tym, co może być dalej, być może lepiej nie wspominać. 

Jaworzno to nie tylko Park Gródek i Rynek, ale także doskonałe miejsce dla rowerzystów. Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach również mogą znaleźć coś dla siebie. Czym jest Velostrada i na czym polega? O tym Anetta Chlebica i jej goście, pasjonaci rowerów.

W studiu Radia Katowice gościmy prezydenta Jaworzna, Pawła Silberta, a także asp. Monikę Śliwińską, która przygotowała miasteczko ruchu drogowego.

Wspólnie z kustoszem muzeum Miasta Jaworzna, Iwoną Brandys, mówimy o tradycjach. Rozmawiamy także z Zespołem Śpiewaczym "Dąbrowianki".


 

/pg/