Chybie po pożarze. Festiwal Retro. Żabie Doły.

Kilka jednostek straży pożarnej nadal zabezpiecza pogorzelisko po wczorajszym pożarze odpadów na terenie byłej cukrowni w Chybiu. Niebezpieczeństwo minęło, ale nadal w pobliżu znajdują się beczki z chemikaliami.

Jak to się stało, że pomimo wielokrotnych wezwań władz gminy do ich usunięcia tak się nie stało? Co zastanawiające, ostatni termin upłynął wczoraj. O tym w relacji naszego reportera.
W Częstochowie trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu Retro. Na placu Biegańskiego stoi już okazała scena. 

Festiwal Retro zawładnął sercami mieszkańców Częstochowy. To koncerty na które czekają, a już jutro jego szósta edycja, która przeniesie miasto w klimat lat 50. ubiegłego wieku. Zabawa zacznie się od godziny 14.00, a koncert – w zasadzie widowisko finałowe – o 20.30. Wystąpią: Kapela Czerniakowska, a także znani i lubiani artyści – Artur Barciś, Renata Przemyk, Olga Bończyk i Hanna Śleszyńska.
Teraz przeniesiemy się do Bytomia, na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą. Ścieżkę, którą wypromować chce bytomski Miejski Zarząd Zieleni.

Chodzi o Żabie Doły. To tam organizowane są wyprawy z przyrodnikiem, wyprawy głównie dla dzieci.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl