Co dalej z ISD Hutą Częstochowa?

fot. K. Słabikowski

Częstochowscy radni SLD i Koalicji Obywatelskiej piszą do premiera w sprawie trudniej sytuacji ISD Huty Częstochowa. W liście otwartym do Mateusza Morawieckiego proszą o podjęcie skutecznych działań mających na celu uchronienie huty przed likwidacją. 

— Szansą na uratowanie ponad 1200 miejsc pracy jest nacjonalizacja — mówi Tomasz Blukacz, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


PKO Bank Polski zgodził się na sprzedaż Huty Częstochowa. Bank poinformował o tym w specjalnym komunikacie.

Wraz z pracownikami manifestowali dziś w Warszawie chcąc przekonać kierownictwo banku do zawarcia porozumienia z potencjalnym inwestorem, co pozwoliłoby na wycofanie wniosku o upadłość huty i wznowienie produkcji.

Związkowcy spotkali się z jednym z wiceprezesów banku. Tuż po nim poinformowali, że są zadowoleni z przebiegu rozmowy, a bank spotka się z potencjalnym inwestorem, aby kontynuować negocjacje. Na razie nie wiadomo, czy złożony już wniosek o upadłość zostanie wycofany. 

Częstochowscy radni SLD i Koalicji obywatelskiej w liście do premiera wyrażają zaniepokojenie brakiem reakcji rządu wobec upadłości ISD Huty Częstochowa.

Autor: Z. MaklesK. Słabikowski