Odlotowe Lato z Radiem Katowice! Nowa ramówka!

Odlotowe Lato z Radiem Katowice! Odlotowi ludzie. Odlotowe miejsca. Odlotowe pomysły. Odlotowa muzyka. Przez całe wakacje. Nowa letnia ramówka Radia Katowice.

- To będzie wyjątkowe lato z Polskim Radiem Katowice - powiedział prezes Polskiego Radia Katowice Piotr Ornowski  - Będziemy mieć również plenerowe studia w niemal każdym miejscu regionu.

Przez całe wakacje zaprezentujemy Państwu mnóstwo ciekawych ludzi, tematów i pomysłów a wszystko to przeplatane doskonałymi przebojami i najważniejszymi informacjami z regionu, kraju i świata oraz specjalnymi serwisami dla zmotoryzowanych.

Każdy dzień powita Rafał Chirowski w porannym programie ze sporą dawką energii, humoru i najważniejszych informacji z całego województwa śląskiego na czele z Trójwymiarową Prognozą Pogody Cezarego Orzecha.

Od 10.00 rozpocznie się wakacyjny blok Odlotowe Lato z Radiem Katowice i potrwa aż do 18.00. W nim oprócz gorących przebojów i najważniejszych informacji m. in. spora dawka edukacji, porad i ciekawostek. 

Będziemy pomagać w przygotowaniach do wakacji w cyklu „Podróż wysokich lotów”, z kolei „Lecimy przez region” to najciekawsze informacje nawet z najmniejszych zakątków województwa śląskiego. Nasi eksperci pomogą przygotować się do wakacyjnych wędrówek i domowych aktywności w cyklach „Rower bez tajemnic”, „Wyprowadzamy was w pole”, „Mam na to sposób” czy „Kobieta pracująca”.

Zaproponujemy radiową powieść na lato „Zabawka Boga” autorstwa Tadeusza Biedzkiego oraz niezwykłe „Słuchowisko na letnisko” – radiowy eksperyment z udziałem słuchaczy.

Gospodarzami programu od 10.00 do 14.00 będą Dawid Damszel i Łukasz Szwej a od 14.00 do 18.00 Dominika Sygiet i Wojciech Skowroński. W popołudniowym paśmie nie zabraknie reporterskich relacji z całego województwa śląskiego oraz ciekawostek ze świata motoryzacji.

„Co nam w duszy gra to?” na to pytanie będziemy odpowiadać każdego dnia po 18.00. Tę część programu redagujemy wspólnie ze słuchaczami Radia Katowice na ulicach różnych miejscowości regionu.

Nie zabraknie wakacyjnych hitów w kolejnych notowaniach Listy Przebojów oraz Letniej Dyskotece a także w Odlotowym Lecie z Radiem Katowice, na które w wakacyjne soboty zaprasza Bogdan Fabiański. 

Zapraszamy! Odlotowe Lato z Radiem Katowice – każdego dnia!