Przywitamy lato z Radiem Katowice! Rockowe miasto.

mat. prasowe

Oficjalnie przywitamy lato z Radiem Katowice 22 czerwca w Parku Słupna w Mysłowicach.

Gwiazdy polskiej muzyki rockowej powitają dziś lato z Polskim Radiem Katowice. Na mysłowickiej scenie w Parku Słupna wystąpią m.in. Ptakova, Holly Blue, Sonbird, Myslovitz, Coma oraz Menippe.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, gier i zabaw z nagrodami oraz strefy gastronomicznej i Zlotu Food Trucków. Koncert "Rockowe miasto" poprowadzą dziennikarze Polskiego Radia Katowice, a pod sceną stanie plenerowe studio, z którego będziemy nadawać relacje na żywo. Transmisje, relacje video i zdjęcia z wydarzenia będzie można oglądać na naszej stronie internetowej radio.katowice.pl oraz w mediach społecznościowych. Dzisiejszy koncert jest częścią obchodów Dni Mysłowic 2019.

Impreza potrwa do późnego wieczora, aż do północy! 

Program wydarzenia:

16:00 – START IMPREZY
16:30-17:15 – Holly Blue
17:30-18:15 – Generał Stilwell
18:30-19:20 – Sonbird
19:45-21:15 – Myslovitz
21:40-22:50 – Coma
23:00-23:40 – Menippe

Lato w Radiu Katowice to również wakacyjny blok programowy "Odlotowe lato z Radiem Katowice".

Odlotowe Lato z Radiem Katowice, czyli:

Odlotowi ludzie

Odlotowe miejsca

Odlotowe pomysły

Odlotowa muzyka

Przez całe wakacje. Nowa letnia ramówka Radia Katowice.

To będzie wyjątkowe lato z Polskim Radiem Katowice, powiedział prezes Polskiego Radia Katowice, Piotr Ornowski. Będziemy mieć również plenerowe studia w niemal każdym miejscu regionu.

Przez całe wakacje zaprezentujemy Państwu mnóstwo ciekawych ludzi, tematów i pomysłów a wszystko to przeplatane doskonałymi przebojami i najważniejszymi informacjami z regionu, kraju i świata oraz specjalnymi serwisami dla zmotoryzowanych.

Każdy dzień powita Rafał Chirowski w porannym programie ze sporą dawką energii, humoru i najważniejszych informacji z całego województwa śląskiego na czele z Trójwymiarową Prognozą Pogody Cezarego Orzecha.

Od 10.00 rozpocznie się wakacyjny blok Odlotowe Lato z Radiem Katowice i potrwa aż do 18.00. W nim oprócz gorących przebojów i najważniejszych informacji m. in. spora dawka edukacji, porad i ciekawostek. 

Będziemy pomagać w przygotowaniach do wakacji w cyklu „Podróż wysokich lotów”, z kolei „Lecimy przez region” to najciekawsze informacje nawet z najmniejszych zakątków województwa śląskiego. Nasi eksperci pomogą przygotować się do wakacyjnych wędrówek i domowych aktywności w cyklach „Rower bez tajemnic”, „Wyprowadzamy was w pole”, „Mam na to sposób” czy „Kobieta pracująca”.

Zaproponujemy radiową powieść na lato „Zabawka Boga” autorstwa Tadeusza Biedzkiego oraz niezwykłe „Słuchowisko na letnisko” – radiowy eksperyment z udziałem słuchaczy.

Gospodarzami programu od 10.00 do 14.00 będą Dawid Damszel i Łukasz Szwej a od 14.00 do 18.00 Dominika Sygiet i Wojciech Skowroński. W popołudniowym paśmie nie zabraknie reporterskich relacji z całego województwa śląskiego oraz ciekawostek ze świata motoryzacji.

„Co nam w duszy gra to?” na to pytanie będziemy odpowiadać każdego dnia po 18.00. Tę część programu redagujemy wspólnie ze słuchaczami Radia Katowice na ulicach różnych miejscowości regionu.

Nie zabraknie wakacyjnych hitów w kolejnych notowaniach Listy Przebojów oraz Letniej Dyskotece a także w Odlotowym Lecie z Radiem Katowice, na które w wakacyjne soboty zaprasza Bogdan Fabiański. 

Zapraszamy! Odlotowe Lato z Radiem Katowice – każdego dnia!Więcej informacji, a także harmonogram wydarzenia można znaleźć TUTAJ.