Studentki Politechniki zwyciężczyniami Multi Comfort Student Contest

Studentki Politechniki Śląskiej zostały zwyciężczyniami międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest. Nagroda za projekt "CO.Living" powędrowała do studentek Wydziału Architektury – Anny Toborek i Joanny Machery. Pokonały aż 60 zespołów z 35 krajów.


Multi Comfort Student Contest organizowany przez Saint-Gobain skierowany jest do studentów architektury. Konkurs pierwszy raz odbył się w 2004 roku w Serbii, a już rok później rozszerzył swoje zasięgi na skalę międzynarodową. Najlepsze drużyny wyłonione z poszczególnych krajów przyjechały do Mediolanu, gdzie prezentowały swoje projekty przed członkami jury.

Tematem tegorocznej edycji konkursu było ożywienie i przywrócenie integracji z miastem Mediolan okolic jednej ze stacji metra zgodnie z wizją #milano2030. Zadanie polegało między innymi na stworzeniu nowej zabudowy mieszkaniowej i strategii renowacji trzech istniejących budynków wielorodzinnych. 

Zwyciężczynie w nagrodę wyjadą na staż do znanej pracowni architektonicznej w Mediolanie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, trzecie zespół z Białorusi. Przyznano też dwie nagrody specjalne dla drużyn z Korei Południowej i Rosji. 


Autor: Joanna Opas /pg/