Skrócone lekcje. Klimatyzacja. Fabryka piasku.

Pierwszy był Skoczów, potem Żory i Zamarski, a od dziś także Cieszyn. Władze zdecydowały tam o skróceniu lekcji w niektórych szkołach z powodu upałów.

Zamiast 45 minut uczniowie w ławkach siedzą pół godziny i kończą naukę najpóźniej o 12.35. W Cieszynie, gdzie dziś termometry wskazywały 32 stopnie, był nasz reporter.Dziś za oknem 32 stopnie w cieniu, niestety nie lepiej jest w mieszkaniach czy biurach. Jak dziś poradzić sobie z upałem, gdy nie możemy pójść na basen albo na lodowisko?

Można przecież włączyć "klimę". Jak rozsądnie korzystać z klimatyzacji, by zachować zdrowie? To sprawdzała reporterka Radia Katowice.W Dąbrowie Zielonej powstała Fabryka Piasku. To edukacyjny plac zabaw, miejsce, które przypomina linię produkcyjną pełną elementów do tworzenia. 65 metrów kwadratowych wysypanych piachem, wiaderka, taśmociągi, blaty robocze, wagi, koparka i inne atrakcje.  

Fabryka Piasku położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Uzupełnia działające już w tym miejscu place rekreacji i ogród bajek. Inwestycja dofinansowana ze środków unijnych kosztowała ponad 65 tysięcy złotych.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl