SAM & BART – RADIOSESJA

fot. Mariusz Masiarek

Sam & Bart to wrocławsko-rybnicki duet. Panowie są przyjaciółmi z czasów gdy byli jeszcze nastolatkami.

Ich spotkania zawsze miały ten sam scenariusz. Długie rozmowy kończyły się w momencie wyjęcia gitar. Na początku śpiewali na głosy piosenki ulubionych wykonawców. Z czasem, zupełnie spontanicznie, zaczęły powstawać autorskie kompozycje, które grali znajomym. Dwa lata temu wokaliści postanowili zarejestrować swoje piosenki, a także zacząć pojawiać się na scenie.

Sam & Bart wystąpili dotąd m.in. na takich festiwalach, jak Spring Break, Zgrzytowisko, Songwriter Łódź Festival czy Slot Art. Ubiegłoroczna klubowa trasa koncertowa zespołu wywołała opinie, że objawili się polscy Kings of convieniece czy Simon & Garfunkel. Warto wspomnieć, że w lipcu grupa wystąpiła na dużej scenie festiwalu w Jarocinie, jako jeden z czterech finalistów Rytmów Młodych (do konkursu zgłosiło się 400 zespołów!).

RADIOSESJA to multimedialny projekt Radia Katowice do którego zapraszamy wykonawców z naszego regionu. To specjalna sesja nagraniowa transmitowana na radiowej stronie internetowej i radiowym kanale na YouTube. Wszystko zagrane 100% na żywo i transmitowane na cały świat!