Glik najlepszy. Kadra w drodze.

fot. laczynaspilka.pl

Obrońca reprezentacji Polski, pochodzący z Jastrzębia Zdroju Kamil Glik zaliczył w fazie grupowej mistrzostw Europy we Francji najwięcej skutecznych interwencji. Niezawodność 26-letniego stopera dostrzegła UEFA.

Jak wyliczyli statystycy europejskiej federacji, Kamil Glik zaliczył w trzech meczach aż 31 skutecznych interwencji, co stawia go na najwyższej pozycji spośród wszystkich defensorów na EURO 2016. 

Reprezentacja Polski dzię leci do Saint-Étienne, gdzie w sobotę o godzinie 15:00 zagra na Stade Geoffroy-Guichard ze Szwajcarią, która przypomnijmy wyszła z mocnej grupy A. Mierzyła się z Francją, Albanią i Rumunią.

— Zgadzam się, że jest coś w sformułowaniu, że jesteśmy do siebie ze Szwajcarią podobni. Doskonale znamy tego rywala i mimo że miał od nas o dwa dni wypoczynku więcej, to jesteśmy gotowi na sobotnie starcie. Tylko jedna z drużyn może awansować — powiedział na konferencji prasowej drugi trener biało-czerwonych, Bogdan Zając. Oprócz niego wypowiadali się Filp Starzyński i Artur Jędrzejczyk.

Oto zapis spotkania z dziennikarzami.