Jest zwycięstwo. Polska - Ukraina 1:0! Gramy w 1/8 finału!

fot. laczynaspilka.pl

Po trudnym spotkaniu reprezentacja Polski wygrała z Ukrainą 1:0. Zwycięską bramkę w 54 minucie strzelił Jakub Błaszczykowski, który wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania.

W drugim meczu naszej grupy reprezentacja Niemiec pokonała Irlandię Północną 1:0. Oznacza to, ze Polacy zajęli drugie meijsce w grupie i w kolejnej rundzie bedą rywalizowali z reprezentacją Szwajcarii.

Potyczka w 1/8 finału w sobotę!

Trener Adam Nawałka skomentował po meczu: - Zero straconych bramek cieszy i pozwala z optymizmem spogladać na następny mecz. Z dzisiejszego wyciągniemy wnioski.

Na konferencji prasowej po meczu z Ukrainą selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka dodał: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. Zdobyliśmy siedem punktów na tym turnieju, a to bardzo dobry wynik. Co więcej, nie straciliśmy bramki. Cały czas idziemy do przodu i to dla nas bardzo ważne przed następnym spotkaniem. Z dużym optymizmem podejdziemy do meczu ze Szwajcarią.

- Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. Media mogą pisać wiele rzeczy, ale boisko weryfikuje wszystkie opinie. Ukraińcy nie mieli już nic do stracenia, więc łatwiej im było kreować sytuacje i podejmować większe ryzyko. My musieliśmy walczyć o awans i jak najlepszą pozycję w grupie – powiedział po meczu z Ukrainą kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.