Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 27 listopada – 3 grudnia

Bardzo aktywny i rozległy niż o tureckim imieniu Yilmaz, zmierza do nas z południa Europy. Niesie on ze sobą olbrzymie ilości wilgoci, które zgromadził nad ciągle jeszcze ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Już intensywnie pada śnieg na północy Włoch, w Austrii i na południu Czech, a to oznacza załamanie pogody i pierwszy poważny powiew zimy. W przyszłym tygodniu nadciągną kolejne niże atlantyckie z zachodu. Przed nami zatem kilka dni z groźnymi zjawiskami pogodowymi, z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na drogach może być bardzo niebezpiecznie, gdy pojawi się zdradliwa gołoledź i zamarzające błoto pośniegowe.

Do końca soboty zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem a w górach niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna do 3 stopni C, w rejonach podgórskich do 1 stopnia C, wysoko w Beskidach do zera stopnia C. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w górach umiarkowany i dość silny, także zachodni.

W niedzielę i poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, z opadami deszczu w niedzielę i śniegu w poniedziałek. Temperatura minimalna nocą od minus 4 do minus 2 stopni C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od zera do 2 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 1 do 1 stopnia C. Wiatr słaby, zachodni. 

We wtorek zachmurzenie duże z opadami śniegu a lokalnie deszczu. Temperatura maksymalna od minus 3 stopni do zera, w rejonach podgórskich od minus 4 do minus 2 stopni C. Wiatr umiarkowany, zachodni. 

W środę zachmurzenie całkowite z opadami deszczu ze śniegiem, a w Beskidach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 1 do 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni. 

W czwartek zachmurzenie początkowo duże z opadami głównie mżawki, później umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4 do 6 stopni C, w rejonach podgórskich od 2 do 4 stopni C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni. 

W piątek zachmurzenie duże z chwilowymi przejaśnieniami. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna od 2 do 4 stopni C. 

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 27.11-3.12.2021