Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Piątek, 24 stycznia 

Wyż osłabł i znaleźliśmy się w rozległym ciepłym wycinku dwóch ośrodków niżowych. Gdyby to było lato, mielibyśmy tropikalne upały. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na temperaturę powietrza jest brak istotnego zachmurzenia, co przy długiej nocy sprawia, że nad ranem jest ona zdecydowanie ujemna z lekkim mrozem, do pięciu stopni, a w kotlinach górskich jeszcze niższa. Taki typ pogody, utrzyma się przynajmniej do niedzieli. Ciśnienie jest wręcz idealne, zredukowane do poziomu morza wynosi 1022 hPa. 

Do końca dnia zachmurzenie małe, miejscami bezchmurnie. Temperatura maksymalna do 4 stopni C, ale po zachodzie słońca bardzo szybko spadnie do minus 2 stopni C. Wiatr umiarkowany, do 25 km/godz., południowo-zachodni. Wysoko w Beskidach dość silny, w porywach do 40 km/godz. 

W nocy zachmurzenie małe, nad ranem na północnych krańcach województwa śląskiego wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od minus 5 do minus 2 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 8 do minus 6 stopni C, lokalnie w obniżeniach terenu około minus 10 stopni C. Wysoko w Beskidach, ze względu na inwersję powietrza, od minus 3 do minus 1 stopnia C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach umiarkowany, początkowo także dość silny i porywisty. 

W sobotę, zachmurzenie małe i umiarkowane, w północnej części województwa miejscami zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 2 do 4 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 1 stopnia do plus 1 stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 1 stopnia do plus 2 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, początkowo miejscami małe. Temperatura maksymalna od 1 do 4 stopni C, w Beskidach od zera do 2 stopni C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. 

 

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 24-26.01.2020