Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.


Niedziela, 17 stycznia

Niż Flawiusz z centrum nad północną Danią, stworzył swoistą pochylnię dla zimnego powietrza, które zjeżdża w kierunku Ukrainy i Rumunii. Wraz z frontem okluzji nadchodzi odwilż, która przyniesie już w nocy cieplejsze powietrze oraz opady śniegu i śniegu z deszczem, powodując niestety gołoledź. 

Do końca dnia zachmurzenie z lokalnie małego lub umiarkowanego wzrastające do dużego, aż do wystąpienia wieczorem opadów śniegu. Temperatura maksymalna do minus 6 stopni C, w rejonach podgórskich i w górach do minus 5 stopni C. Wiatr słaby, tylko wysoko w Beskidach umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne. Ciśnienie powoli spada, zredukowane do poziomu morza wynosi 1019 hPa i do wtorku obniży się do około 1010 hPa. 

W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu do około 5 cm. Temperatura z każdą godziną coraz wyższa. Początkowo do minus 4 stopni C, w rejonach podgórskich do minus 6, wysoko w Beskidach do minus 11 stopni C. Rano wszędzie będzie o około 5 stopni C cieplej. Wiatr słaby, w drugiej połowie nocy umiarkowany, porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni. Wysoko w górach chwilami dość silny, w porywach do 60 km/godz., powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

We wtorek zachmurzenie duże. Opady śniegu, miejscami śniegu z deszczem, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od minus 1 do 1 stopnia C, w rejonach podgórskich od minus 2 do zera stopnia C, wysoko w Beskidach od minus 6 do minus 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/godz., a wysoko w górach po południu w porywach do 70 km/godz., zachodni. 

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 1 do 3 stopni C, wysoko w Beskidach od zera do 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich miejscami dość silny, w porywach do 60 km/godz., południowo-zachodni. 

 

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.  

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 15-17.01.2020