Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15


Piątek, 19 lipca

Do Polski napływa gorące powietrze z półwyspu iberyjskiego, które w weekend przyniesie upały z temperaturami do 30 st. C. 

Do końca dnia zachmurzenie umiarkowane, ze słońcem, jednak popołudniu w wielu miejscach na Jurze, w metropolii i Beskidach zacznie się mocniej chmurzyć i przelotnie popada deszcz, a lokalnie mogą pojawić się burze, w górach burze z gradem. Temperatura od 27 st. C na Jurze, w miastach Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i w rejonie Raciborza, przez 16 st. C na Śląsku Cieszyńskim do 24 st. C w Beskidach. 

Noc na przeważającym obszarze województwa upłynie z umiarkowanym zachmurzeniem. W pierwszej części nocy na Jurze możliwe zanikające opady deszczu. Około północy przelotnie popadać może w aglomeracji i na jurze. Temperatura minimalna od 16 st. C w górach, na Jurze i w metropolii. Nad ranem w Beskidach możliwe lekkie zamglenia. 

Sobota zapowiada się słoneczna, upalna i raczej bez opadów z małym zachmurzeniem. Temperatury od 26 st. C w górach do 30 st. C na Jurze i w metropolii. 

Niedziela ze zmienną aurą. Do południa będzie jeszcze pogodnie, w miarę słonecznie i bez opadów. Niestety już w okolicach południa i po południu na niebie przeważać będą chmury i od czasu do czasu popada przelotny deszcz, który okresami będzie nieco intensywniejszy, a miejscami opadom będą towarzyszyć burze. Na termometrach w aglomeracji do 30 st. C. Na jurze opady będą nieco mniejsze, natomiast najwięcej deszczu spadnie w Beskidach, gdzie opady chwilami będą intensywne a przez cały dzień miejscami spadnie między 15 a 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Burzom towarzyszyć będzie porywisty wiatr do 80 km/h. Niedzielne burze mogą miejscami przyjmować charakter niebezpiecznych nawałnic z gradobiciem. 

Początek przyszłego tygodnia już nie tak upalny z temperaturami w okolicach 26 st. C. 

Pogodę opracował: Dariusz Schmidt.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 19-21.07.2019