V LOGOS FEST 2019

Program V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa – edycja Przybora:


Środa, 15 maja 2019 r., godz. 18.30

Teatr Mały Tychy

Inauguracja LOGOS FEST: „Gdy zabraknie mi słów…” koncert piosenek Jeremiego Przybory z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, Bronisława Wrocławskiego, Katarzyny Herman oraz tyskich artystów. Wydarzenie zostanie zbudowane wokół relacji Jeremiego Przybory z Agnieszką Osiecką zaklętej w listach.

reż. Paweł Drzewiecki

 

Czwartek, 16 maja 2019 r., godz. 18.30

Teatr Mały Tychy

Koncert Edyty Geppert

Artystka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.  Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi.

Podczas Tyskiego Festiwalu Słowa usłyszymy m.in. piosenkę z musicalu ‘Piotruś Pan” z librettem Jeremiego Przybory.

Piątek, 17 maja 2019 r., godz. 18.30

Teatr Mały Tychy

Recital satyryczny Artura Andrusa „Sokratesa 18”

Artur Andrus - dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, a co najważniejsze - mistrz słowa, który z niesamowitą i typową dla siebie lekkością potrafi stworzyć momentami kontrastowe aranżacje - od tych dowcipnych, chwilami z powiewem absurdu, czasem dopisane do kawałków klasycznych lub wręcz staromodnych. Na scenie zobaczymy go w recitalu kabaretowym “Sokratesa 18”, w którym odnajdziemy odniesienia do współczesności, lokalności, ale i klasyki, której patronować mógłby tytułowy Sokrates.

 

Niedziela, 19 maja 2019 r., godz. 18.30

Teatr Mały Tychy

Gala Finałowa LOGOS FEST:

wręczenie nagród w turnieju IV Otwartych Mistrzostw Tychów w Scrabble oraz Turnieju Recytatorskim

„Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Mumio

Na scenie pojawią się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory,

Magdy Umer i Mumio. Teksty Mistrza zostaną przeplecione szalonymi improwizacjami typowymi dla grupy Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi postać Ciotki Mizerii w mistrzowskim wykonaniu Magdy Umer. Co może wyjść z tego niezwykłego połączenia? Przekonajcie się sami!

Wydarzenie honorowym patronatem objął Jan Miodek.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Małego w Tychach oraz na TicketMaster.pl i w salonach EMPIK:

przedsprzedaż do 30 kwietnia: 45 zł
cena regularna: 65 zł